Пояснення побутовим споживачам

Пояснення побутовим споживачам до рахунку на оплату послуг з газопостачання.

  1. Коли необхідно Споживачам передавати показники лічильника газу?

Розрахунковим періодом для визначення обсягу спожитого газу є повний календарний місяць. Згідно Кодексу газорозподільних систем, побутовий споживач, який за умовами договору розподілу природного газу розраховується за лічильником газу, зобов’язаний щомісяця станом на 01 число місяця знімати фактичні показання лічильника газу та протягом п’яти діб (до 05 числа включно) надавати їх Оператору ГРМ у спосіб, визначений договором розподілу природного газу.

Для зручності Споживачам був обраний період у розмірі 10 днів для передавання показників лічильника газу щомісячно-

з 25 числа поточного місяця по 05 числа місяця, що настає за розрахунковим

 

Також Споживачі мають можливість вносити показники лічильника газу через сайт https://gasolina-online.com/ на якому розміщено online — сервіс  «Особистий кабінет».

 

  1. Як зареєструватись на сайті gasolina-online.com.

 

Зареєструватись на сайті gasolina-online.com. має можливість кожен Споживач у Особистому кабінеті.

Особистий кабінет — це безкоштовний веб-сервіс, що надає абсолютно всю інформацію щодо особового рахунка Споживача. Особистий кабінет є первинним джерелом інформації, в якому є достовірні та точні дані, розрахунки за спожитий природний газ та є можливість переглядати  діючі тарифи, наявний баланс, а також всю історію оплат та показань лічильника газу.

У разі  реєстрації та отримання доступу до «Особистого кабінету», Споживач має можливість самостійно вносити показники лічильника газу та за власним бажанням, роздруковувати квитанції  та сплачувати за спожитий природний газ.

  1. Чому в рахунках на оплату послуг з газопостачання вказані куби які не відповідають фактичним?

Згідно абзацу другого пункту 4 глави 4 розділу ІХ Кодексу ГРМ: у разі неотримання Оператором ГРМ до 06 числа місяця, що настає за розрахунковим, показань лічильника газу та за умови, що лічильник газу не оснащений засобами дистанційної передачі даних, фактичний об’єм розподілу та споживання природного газу (алокація) по об’єкту споживача за розрахунковий період визначається Оператором ГРМ на рівні планового місячного об’єму споживання на відповідний період, що розраховується, виходячи з групи споживання побутового споживача, з урахуванням вимог цього Кодексу. Якщо за підсумками наступного місяця споживач своєчасно надасть покази лічильника газу, формування об’єму розподілу та споживання природного газу за період зазначеного місяця здійснюється з урахуванням наданих показань.

 

  1. Які необхідно документи для укладання договору?

Для укладання договору про надання газопостачання Споживачу необхідно звернутись за адресою м. Мелітополь, пр. 50 річчя Перемоги, буд. 17 та пред’явити наступні документи:

— паспорт власника квартири (будинку) та ідентифікаційний код;

— документ на право власності на квартиру (будинок);

— технічний паспорт на квартиру (будинок).

— довідку про склад сім’ї;

— інструктаж по безпечному користуванню газу в побуті;